SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UKE: 6 firm w drugim etapie aukcji na 800 i 2600 MHz

Sześć podmiotów znalazło się na liście uczestników zakwalifikowanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej do drugiego etapu aukcji na rezerwację częstotliwości 800 MHz i 2600 MHz, przeznaczonych na internet LTE.

Magdalena Gaj Magdalena Gaj

Urząd Komunikacji Elektronicznej do II etapu aukcji dopuścił wszystkie 6 firm, które złożyły wstępne oferty. Wśród nich są operatorzy komórkowi Orange Polska, P4, T-Mobile Polska i Polkomtel oraz spółki Hubb Investments i NetNet.

Jak podała „Rzeczpospolita”, spółka Hubb Investments może być związana z Emitelem, jako że jej bezpośrednim udziałowcem jest Allford Investments, a więc firma w 100 proc. zależna od Emitela. Z kolei spółka NetNet według informacji dziennika najprawdopodobniej należy do Szymona Ruty - syna Heronima Ruty, współwłaściciela Cyfrowego Polsatu i Polkomtela.

Dołącz do dyskusji: UKE: 6 firm w drugim etapie aukcji na 800 i 2600 MHz

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jaro
Rozbudowa sieci lte jest konieczna. w Końcu to technologia, z której korzysta każdy operator i o nią opierają się wszelkie strategie pozyskiwania klientów netu mobilnego. Ciekawi mnie jedno - czy po przetargu dalej Plus będzie miał najlepszą sieć.
0 0
odpowiedź
User
Mikołaj
Spokojna Twoja rozczochrana. Nie ma bata, żeby ktokolwiek Plusowi zaszkodził. Najsensowniej i najsolidniej wzięli się za budowanie sieci lte i to wciąż widać. Może już nie tak wyraźnie przy zasięgu, ale na pewno jakość wciąż mają najlepszą. No i pakiety też nieźle potrafią ułożyć.
0 0
odpowiedź
User
Paweł Baranowski
Najlepsze wykorzystanie pasma umożliwia tylko jedna decyzja, należy umożliwić wszystkim podmiotom dostęp do niego, to jedyna gwarancja prawidłowego jego wykorzystania i rękojmia innowacyjności rozwiązań w służbie klientom. Do tej pory najlepiej z realizacją dostępu do internetu w miejscach gdzie opłacalność inwestycji była znikoma radzili sobie mali lokalni dostawcy. To właśnie oni dokonali cudów i zapewnili dostęp praktycznie 100% Polaków w niespełna 3 lata. Tym bardziej trafne jest stwierdzenie, że nie tylko duzi dostawcy, ale także operatorzy lokalni powinni móc korzystać z tych zasobów częstotliwości po ich uwolnieniu. Wbrew pozorom, lokalni dostawcy Internetu oferują często o wiele więcej korzystnych rozwiązań i nowoczesnych technologii niż liderzy na krajowym rynku. Przewaga lokalnych dostawców nad ogólnopolskimi wynika z dużej elastyczności proponowanych warunków, braku limitów danych (jak np. w przypadku operatorów komórkowych), znacznie wyższych prędkości łączy oraz możliwości przyznawania swoim klientów różnorodnych profitów (np. rabatów lojalnościowych). Polityka cenowa zostaje indywidualnie dopasowana do potrzeb konkretnego użytkownika. Lokalne firmy cechuje indywidualne podejście i właściwe rozumienie potrzeb społeczności z danego regionu. Wszelkie awarie usuwane są niezwłocznie. Bezwzględnie najwyższa jakość obsługi wynika z kluczowego znaczenia każdego klienta dla funkcjonowania i rozwoju prywatnego operatora. Użytkownicy mogą szybko i łatwo skontaktować się ze swoim dostawcą Internetu - bez konieczności konfrontacji z automatycznymi sekretarkami na infoliniach, biurokracją i ostateczną bagatelizacją problemu. Internauci, korzystający z usług lokalnych dostawców, mogą zawsze liczyć na błyskawiczną pomoc serwisową i autentyczne zainteresowanie. Można poczytać o zaletach takiego rozwiązania np. http://www.operatorzy.net.pl/?f=dlaczego_800_i_2600
0 0
odpowiedź