SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Premiera desktopowych procesorów Intela z obsługą 64-bitów

Intel poszerzył swoją ofertę o pięć nowych procesorów do komputerów stacjonarnych

Nowe układy, w połączeniu z rodziną chipsetów Intel® 925/915 Express, zapewnią większą wydajność platform wykorzystywanych zarówno w obszarze cyfrowej rozrywki, jak i w środowisku biurowym.

Wprowadzone wczoraj do sprzedaży najwydajniejsze procesory desktopowe Intela  to Intel® Pentium® 4 Extreme Edition 3,73 GHz z technologią Hyper-Threading (HT) oraz cztery układy z linii Intel Pentium 4 6xx z technologią HT.

Wszystkie nowe procesory wspierają 64-bitowe adresowanie pamięci dzięki zastosowaniu Intel® Extended Memory 64 Technology (Intel® EM64T). Intel planuje implementację EM64T we wszystkich nowych procesorach desktopowych wprowadzanych na rynek w tym roku, wliczając w to układy z rodziny Intel® Celeron® D.

"Intel nadal oferuje coraz nowsze funkcje platform wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników komputerów, którzy chcą korzystać z wysokiej jakości aplikacji multimedialnych, komunikować się z rodzinami i przyjaciółmi, a także zwiększać wydajność swojej pracy w biurze" - powiedział Rob Crooke, dyrektor generalny Desktop Marketing and Strategic Planning Intela. "Obserwujemy dojrzewanie coraz bardziej wymagającego oprogramowania dla cyfrowego domu i biura. Komputery z technologią Intel EM64T pojawiają się na rynku w odpowiednim czasie, by zapewnić czerpanie korzyści z pojawiających się nowych modeli użytkowania systemów PC".

Konsumenci coraz częściej traktują komputery PC jako platformę cyfrowej rozrywki. Często kontaktują się z innymi użytkownikami komputerów na całym świecie prowadząc gry lub też edytując cyfrowe obrazy i filmy. Nowe procesory Intela obsługujące Intel EM64T umożliwią czerpanie korzyści z pracy w środowisku 64-bitowym szerokiej rzeszy użytkowników zainteresowanych najwyższą jakością aplikacji wideo, audio i wizualizacji 3D.

Procesory Intel Pentium 4 6xx pozwolą na tworzenie bardziej energooszczędnych systemów desktop dzięki zastosowaniu Enhanced Intel SpeedStep® Technology (EIST). Podobnie jak rozwiązanie zastosowane w technologii mobilnej Intel® Centrino™, EIST zapewnia oszczędności wynikające z ograniczenia ogólnego zużycia energii przez procesor.

Nowe procesory będą obsługiwały system operacyjny Microsoft* Windows® XP Professional x64 Edition, umożliwiając użytkownikom czerpanie korzyści z pracy w środowisku 64-bitowym.

"Firma Microsoft jest bardzo zadowolona ze współpracy z Intelem zmierzającej do ułatwienia branży migracji na rozwiązania 64-bitowe" - powiedział Brad Goldberg, dyrektor generalny Windows Product Marketing Group Microsoft. "Współpracujemy ściśle w celu zapewnienia niezawodnej platformy 64-bitowej, która umożliwi klientom korzystanie zarówno z rozwiązań 64-bitowych, jak i ochronę inwestycji poczynionych w aplikacje 32-bitowe".

Procesor Intel Pentium 4 Extreme Edition 3,73 GHz z technologią HT wykorzystuje magistralę systemową 1066 MHz. Szybka magistrala w połączeniu z 2 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu (L2 cache) zapewnia doskonałą wydajność w najbardziej wymagających aplikacjach, takich jak wideo i gry.

 Procesory Intel Pentium 4 6xx z technologią HT są taktowane zegarami o częstotliwościach od 3,00 do 3,60 GHz. Dodatkowe cechy układów to: magistrala systemowa 800 MHz, podwojona w stosunku do poprzedników pamięć podręczna drugiego poziomu (L2 cache) oraz Enhanced Intel SpeedStep® Technology (EIST). Obsługę EIST umożliwia Windows XP Service Pack 2. Dodatkowe korzyści płynące z powiększonej pamięci podręcznej mogą być zauważalne podczas korzystania z technologii antywirusowej Execute Disable Bit obsługiwanej przez Windows XP Service Pack 2.

 W 2004 roku ponad 2/3 spośród wszystkich sprzedanych procesorów Intel Pentium stanowiły układy z technologią HT. Intel opracował szereg narzędzi, oprogramowania i innych programów stanowiących fundamenty rozwoju platform dwurdzeniowych, które pojawią się na rynku jeszcze w tym roku.

Dołącz do dyskusji: Premiera desktopowych procesorów Intela z obsługą 64-bitów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl