SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Piotr Dziubak i Jacek Uryniuk odchodzą z „Dziennika Gazety Prawnej”, wolą prowadzić blog

„Dziennik Gazeta Prawna” (Infor Biznes) rozstał się za porozumieniem stron z dziennikarzami Piotrem Dziubakiem i Jackiem Uryniukiem, prowadzącymi od kilku miesięcy własny blog Cashless.pl. Redakcja i dziennikarze oficjalnie nie komentują powodów zakończenia współpracy.

Od lewej: Piotr Dziubak i Jacek Uryniuk, fot. Twitter Od lewej: Piotr Dziubak i Jacek Uryniuk, fot. Twitter

O rozstaniu „DGP” z dziennikarzami poinformował we wtorek na Twitterze Mariusz Gawrychowski z „Pulsu Biznesu”. - Powodem jest ich prywatny blog o finansach www.cashless.pl - napisał. Potwierdził to Piotr Dziubak.

 

Od pięciu miesięcy Uryniuk i Dziubak prowadzą blog Cashless.pl, w którym opisują nowoczesne technologie wykorzystywane w branży finansowej. Można przeczytać tam m.in. o kartach płatniczych, płatnościach mobilnych i aplikacjach bankowych. Na blogu wyświetlają się reklamy, a partnerami wspierającymi są m.in. Visa i MasterCard.

Cashless.pl jest prywatnym projektem dziennikarzy, w żaden sposób niezwiązanym z „Dziennikiem Gazetą Prawną”. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wydawca „DGP” wiedział o blogu od początku jego działania.

Infor Biznes rozstał się z Piotrem Dziubakiem i Jackiem Uryniukiem za porozumieniem stron. Kierownictwo redakcji „DGP” nie komentuje swojej decyzji. Dziennikarze również nie chcą wypowiadać się na temat odejścia z dziennika.

Jacek Uryniuk z „DGP” związany był od 2010 roku. Wcześniej pisał m.in. w „Gazecie Giełdy Parkiet”, „Pulsie Biznesu”, „Gazecie Bankowej” i „Pieniądzu”. Z kolei Piotr Dziubak pracował w Infor Biznes od 2013 roku. Poprzednio pełnił funkcję rzecznika prasowego Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Pracował również w redakcji „Gazety Giełdy Parkiet”, a w latach 1997-2008 w Kancelarii Sejmu RP. Uryniuk chce się obecnie skoncentrować na rozwoju Cashless.pl, natomiast Dziubak na razie przebywa na urlopie.

Warto dodać, że od czerwca br. w systemie telepracy pracuje już 40 proc. redakcji „Dziennika Gazety Prawnej”, a wydawca jest zadowolony z przeprowadzonej zmiany. Zwolnione przez dziennikarzy biura mają zająć pracownicy finansów i kadr Grupy Infor PL (więcej na ten temat).

Z danych ZKDP wynika, że w kwietniu br. średnia sprzedaż ogółem „Dziennika Gazety Prawnej” wynosiła 43 636 egz. (więcej na ten temat). Z tytułem związane są trzy serwisy internetowe: Gazetaprawna.pl, Dziennik.pl (uruchomiony właśnie w nowej wersji) oraz Forsal.pl. W kwietniu br. pierwszy zanotował 1,43 mln użytkowników i 7,86 mln odsłon, drugi - 1,03 mln użytkowników i 14,42 mln odsłon, a trzeci - 345,4 tys. użytkowników i 3,57 mln odsłon (zobacz wyniki serwisów wszystkich dzienników ogólnopolskich).

Dołącz do dyskusji: Piotr Dziubak i Jacek Uryniuk odchodzą z „Dziennika Gazety Prawnej”, wolą prowadzić blog

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Miś Uszatek
„DGP” wiedział o blogu, ale za półdarmo dla gazety mieli pisać dziennikarze na śmieciówkach. Dla jednych etaty, dla innych śmieciówki za stawki sprzątaczek. Efekty? Czy ktoś jeszcze tą gazetę kupuje? Studenci dziennikarstwa bierzcie się w końcu do darmowej roboty, bo gazety padają z powodu Internetu!
0 0
odpowiedź
User
Z banku
Szkoda, duża strata dla gazety. Jacek Uryniuk to świetny dziennikarz. DZGP, pozwalając mu odejść, pozbywa się cennego zasobu - człowieka.
0 0
odpowiedź
User
hj
Dziennikarzy i redaktorów zwalniają ale za to naczelnych dyrektorów i księgowych więcej. .. skoro załoga na telepracy to po co dział kadr i księgowość tak duża że potrzebuje większych pomieszczeń? To nie internet niszczy gazety ale głupie zarządy leniwych nieudaczników
0 0
odpowiedź