McAfee wprowadza technologię antywirusową niewymagającą uaktualniania
Firma McAfee opracowała technologię antywirusową Atremis, która nie wymaga uaktualniania przez użytkowników . Aplikacja za każdym razem łączy się bowiem z serwerami firmy, które natychmiast sprawdzają, czy dany plik stanowi zagrożenie.
Opracowana przez McAfee technologia Artemis nie opiera się na przechowywanych w chronionych systemach bazach sygnatur, które wymagają aktualizowania w miarę pojawiania się nowym zagrożeń. - Dotychczasowe podejście już nie wystarcza, ponieważ zarówno nawyki użytkowników, jak i specyfika infekcji się zmieniają - argumentuje Charles Kolodgy, dyrektor ds. badań w dziale IDC koncernu zajmującym się produktami bezpieczeństwa. - Metody wykrywania szkodliwego oprogramowania w gruncie rzeczy pozostały w tyle - dodaje.
Z tego powodu w swojej technologii antywirusowej Artemis firma McAfee zdecydowała się skupić na szybkiej komunikacji z prowadzonymi przez siebie serwerami internetowymi wykorzystującymi zarówno wiedzę badaczy z koncernu, dane z komputerów-pułapek, jak i rejestrowanych na bieżąco zgłoszeń z systemów chronionych przez oprogramowanie firmy, żeby rozpoznawać poszczególne zagrożenia zaraz po ich zaistnieniu w sieci. Programy zabezpieczające oparte na tym rozwiązaniu po wykryciu podejrzanego pliku łączą się z tymi serwerami, które w czasie rzeczywistym - w ciągu kilku sekund - sprawdzają, czy jest on niebezpieczny. Dzięki temu aplikacje wykorzystujące technologię Artemis nie wymagają aktualizacji, a i tak dysponują najświeższymi bazami zagrożeń wirusowych.
McAfee wprowadziło już swoje rozwiązanie do programów zabezpieczających przeznaczonych dla małych i średnich firm. Obecnie technologia Artemis jest włączana do aplikacji antywirusowych firmy skierowanych do dużych przedsiębiorstw i użytkowników indywidualnych.
Dołącz do dyskusji: McAfee wprowadza technologię antywirusową niewymagającą uaktualniania