SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Książkowy „Wiedźmin” rozchwytywany w USA. Dodruk pół miliona egzemplarzy

Wyprodukowany przez Netflix serial „Wiedźmin” staje się jednym z najpopularniejszych tytułów w tym serwisie w USA i w kolejnych krajach. W ślad za tym rośnie powodzenie książek z serii „Wiedźmin” autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. W Stanach Zjednoczonych są one rozchwytywane przez czytelników do tego stopnia, że amerykański wydawca zdecydował o dodruku 500 tys. egzemplarzy, aby sprostać popytowi.

Liczący 8 odcinków pierwszy sezon serialu „Wiedźmin” („The Witcher”) udostępniono na Netfliksie 20 grudnia 2019 r. Produkcja szybko zyskała bardzo dużą popularność, tydzień po premierze była w czołówce najpopularniejszych seriali na platformach VoD w USA, a także najchętniej oglądanych seriali Netfliksa w Polsce, Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii.

Książki Sapkowskiego popularniejsze dzięki serialowi

Sukces serialu „Wiedźmin” natychmiast przełożył się też na popularność książek Andrzeja Sapkowskiego o wiedźminie Geralcie, w oparciu o które powstał serial Netfliksa.

Powieść „Ostatnie życzenie”, pierwsza część Cyklu Wiedźmińskiego, znalazła się w w pewnym momencie w ścisłej czołówce bestsellerów w kategorii „Literatura i fikcja” sekcji książkowej Amazona. Książka trafiła również do czołowej piątki rankingu bestsellerów „New York Timesa” w kategorii fikcji.

Pół miliona dodruku

Rosnąca popularność książek o Wiedźminie w Stanach Zjednoczonych spowodowała, że tamtejszy wydawca prozy Sapkowskiego, lokalny oddział Orbit Books został zmuszony do podjęcia dodatkowych działań.

Wydawnictwo zapowiedziało na Twitterze i na stronie internetowej, że zamówiło dodruk ponad 500 tys. egzemplarzy książek o Wiedźminie aby sprostać rosnącemu popytowi ze strony czytelników którzy skarżyli się, że nie mogą kupić tej literatury w internecie czy stacjonarnych księgarniach.

 

 

Szefostwo amerykańskiego Orbit Books informuje, że zainteresowanie wszystkimi ośmioma częściami cyklu Sapkowskiego nieustannie rosło w miarę zbliżania się premiery „Wiedźmina” na Netfliksie. Z kolei po udostępnieniu serialu w serwisie popyt przekroczył najśmielsze oczekiwania we wszystkich dostępnych formatach – papierowym, e-bookowym oraz audio.

Orbit Books zastrzega, że pomimo rozpoczętego już dodruku książek Sapkowskiego wciąż jeszcze mogą występować problemy z zakupem tej literatury, jednak w krótkim czasie powinny się zakończyć.

Na „Wiedźminie” Netfliksa korzysta CD Projekt

Sukces serialu „Wiedźmin” na Netfliksie szybko przełożył się też na popularność gry wideo „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, którą CD Projekt wprowadził do sprzedaży wiosną 2015 r.

W trybie online można w nią grać na platformie Steam. Marcin Momot z CD Projekt Red, które w grupie kapitałowej CD Projekt odpowiada za produkcję gier, już 29 grudnia 2019 r. zwrócił uwagę, że „Wiedźmin 3” na Steamie notuje rekordowe wyniki - jednocześnie w grę grało 93,8 tys. internautów.

Od tamtej pory powodzenie gry stale się utrzymuje – 12 stycznia br. było na poziomie ponad 83 tys. graczy, w ostatnich dniach zmniejszyło się zaś do ok. 50 tys., co i tak jest dużo wyższym wynikiem niż w miesiącach przed premierą „Wiedźmina” na Netfliksie.

Dołącz do dyskusji: Książkowy „Wiedźmin” rozchwytywany w USA. Dodruk pół miliona egzemplarzy

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gino
To co się dzieje wokół Olgi Tokarczuk i jej twórczości, a także wokół wiedźmińskiej sagi, to najskuteczniejsze sposoby promocji również naszego kraju. Natomiast Polska Fundacja Narodowa to wyrzucanie pieniędzy w błoto lub ich transfer do kolejnego pisowskiego kolesiostwa.
0 0
odpowiedź
User
Toczek
"Ostatnie życzenie" to nie powieść, ale zbiór opowiadań. :)
0 0
odpowiedź
User
Lolo
No to już Sapkowski może wycofać pozew przeciwko CD Projekt z żądaniem dopłaty :)
0 0
odpowiedź