SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jak Polskie Radio realizuje strategie?

Wczoraj zarząd PR tłumaczył się KRRiT z realizacji Strategii Rozwoju

Wczorajsze posiedzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji poświęcone było spotkaniu z Zarządem i Radą Nadzorczą Polskiego Radia SA. Jego głównym tematem było omówienie efektów realizowanej przez Polskie Radio Strategii Rozwoju w latach 2003 - 2006 - poinformował portal Wirtualnemedia.pl, Rafał Rastawicki, rzecznik KRRiT.

Strategia zakładała, że:
- Program 1 PR będzie miał charakter uniwersalny, zdobywać będzie  największą grupę słuchaczy i ukierunkowany będzie głownie na osoby powyżej 30 roku życia
- Program 2 utrzyma swój charakter i rolę, pozostanie programem muzyczno -literackim z informacją i publicystyką kulturalną, będzie jednak zwiększał udział ilość audycji publicystycznych i literackich. Wzmacniać będzie rolę mecenasa w dziedzinie kultury i muzyki
-Program 3 umocni swoją pozycję, specjalizując się w krótszych formach publicystycznych, kładąc szczególny nacisk na prezentację tematów dnia, pokazując zjawiska cywilizacyjne, procesy ekonomiczne. Zasadą działania Trójki jest "od ogółu do szczegółu" czyli pokazanie zjawisk globalnych w przełożeniu na problemy zwykłego słuchacza, z silnie położony,m naciskiem na interaktywność.
- Program 4 radykalnie zmieni swój kształt docierając do innego audytorium, stając się programem młodzieżowo - poznawczym adresowanym do grupy 12 - 20 lat.

Prezes Polskiego Radia SA - Andrzej Siezieniewski przedstawiając efekty realizacji strategii, mówił o pomyślnej realizacji założeń. Zdaniem Prezesa Polskiego Radia - wszystkim antenom udało się zrealizować założone wyniki słuchalności.

Satysfakcję budzi wzrost audytorium Programu3, a zwłaszcza fakt, że jest on dziś radiem polskiej inteligencji, co pokazuje, że procentują już zmiany rozpoczęte w 2003 roku. Można również mówić o udanym  procesie "odmłodzenie" Programu2, który staje się niemal instytucją kultury narodowej. Duże nadzieje Zarząd Polskiego Radia wiąże  ze zmianami w Radiu BIS. Prezes Polskiego Radia podkreślał, że "tak jak Trójka była radiem pokolenia lat 80, tak BIS stanie się radiem pokolenia XXI wieku" - wynika z wypowiedzi prezesa PR.

Członkowie Zarządu Polskiego Radia poinformowali KRRiT, że w tym roku zakończy się proces przechodzenia Polskiego Radia na nośniki cyfrowe i nastąpi pożegnanie z taśmą, z kolei całość zasobów archiwalnych zostanie zdigitalizowanych do 2009 roku.  Przedstawiono również informacje o efektach wprowadzonego w Radiu systemu producenckiego, dyskutowano także o problemach związanych z funkcjonowaniem orkiestr radiowych. Odpowiadając na pytania członków KRRiT Zarząd Polskiego Radia poinformował, że uwarunkowania prawne i finansowe nie pozwalają na rozwiązanie konfliktowej sytuacji związanej z działalnością orkiestr.

Podsumowując spotkanie Przewodnicząca KRRiT - podkreśliła, że Zarząd  Polskiego Radia może mieć powody do zadowolenia, PR utrzymało bowiem swój charakter i wyróżnia się na tle innych mediów elektronicznych.

Dołącz do dyskusji: Jak Polskie Radio realizuje strategie?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl