SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

InPost przejął w całości brytyjskie spółki. Wielka transakcja za 60 mln funtów

Grupa InPost nabyła pozostałe 70 proc. udziałów Menzies Express i Newstrade za 60,4 milionów funtów brytyjskich. To przejęcie pozwala Grupie InPost w pełni kontrolować proces logistyczny w Wielkiej Brytanii - Naszym długofalowym celem jest zrewolucjonizowanie brytyjskiego rynku e-commerce - zapowiada Rafał Brzoska, prezes InPost.

Rafał Brzoska, założyciel i szef InPostu (fot. materiały prasowe)Rafał Brzoska, założyciel i szef InPostu (fot. materiały prasowe)

W ubiegłym roku, Grupa InPost nabyła 30 proc udziału w Menzies za 49,3 mln GBP, z możliwością zakupu pozostałych udziałów w ciągu trzech lat. Tegoroczna transakcja daje InPost pełną kontrolę nad operacjami logistycznymi w Wielkiej Brytanii, umożliwiając firmie przyspieszenie planów rozwoju – w tym usługi B2C dostarczanej na następny dzień do maszyn Paczkomat. - Dzięki temu InPost umacnia swoją pozycję jako wiodącego dostawcy do urządzeń Paczkomat w UK - podkreśliła firma w komunikacie. 

- Przejmując pełną kontrolę nad Menzies Express i Newstrade będziemy jeszcze lepiej przygotowani do zaproponowania klientom i sprzedawcom wyjątkowej oferty pod względem jakości, ceny i wygody. Naszym długofalowym celem jest zrewolucjonizowanie brytyjskiego rynku e-commerce. Razem z Menzies tworzymy zintegrowaną organizację, która pozwoli na zaspokojenie rosnącego popytu konsumentów na dostawy do maszyn Paczkomat w Wielkiej Brytanii – powiedział Rafał Brzoska, założyciel i CEO InPost.

- W jednej Grupie łatwiej będzie nam odnosić sukcesy w branży logistycznej przez obsługiwanie rynku B2C w szybszym tempie - szczególnie, gdy coraz więcej brytyjskich konsumentów odkrywa zalety urządzeń Paczkomat Przejęcie pomaga połączyć mocne strony obu organizacji i opiera się na postępach komercyjnych osiągniętych pod kierownictwem CEO Menzies Group – dodał Neil Kuschel, CEO InPost UK.

Menzies jest jedną z wiodących firm logistycznych w Wielkiej Brytanii. Przed transakcją składał się z trzech segmentów: Express, Newstrade i MDS. Transakcja dotyczy dwóch segmentów spółki - Express i Newstrade. Trzeci segment, MDS, odpowiedzialny głównie za transport pełnoładunkowy oraz magazyny został oddzielony od Menzies i pozostaje pod kontrolą Endless LLP – będzie nadal zarządzany przez obecny zespół, a InPost nadal zachowuje w nim 30 proc. udziałów.

Możliwości logistyczne i operacyjne dzięki synergii z Menzies umożliwiły Grupie osiągnięcie w pierwszej połowie 2024 roku 156 proc. wzrostu przesyłek rok do roku w Wielkiej Brytanii. Ponadto, ulepszone usługi Menzies pozwoliły InPost na poprawę kluczowych wskaźników jakości (KPI) - podano w komunikacie. 

 

InPost ma już ponad 40 tys. Paczkomatów

 

Grupa InPost na koniec drugiego kwartału 2024 roku dysponowała ponad 73 tys. punktów out-of-home, w tym ponad 40 tysięcy urządzeń Paczkomat i blisko 33 tys. punktów PUDO w 9 krajach (Wielka Brytania, Francja, Polska, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Belgia, Luksemburg, Holandia). InPost świadczy także usługi kurierskie i fulfillment dla sprzedawców e-commerce, współpracując z około 100 tys. e-sprzedawców. W 2023 roku firma obsłużyła 892 milionów przesyłek.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

 

W drugim kwartale 2024 roku cała grupa kapitałowa InPost - obejmująca też wiele spółek zagranicznych, m.in. przejętego kilka lat temu francuskiego operatora Mondial Relay - przy wzroście przychodów o 22,5 proc. do 2,6 mld zł zarobiła na czysto 336,6 mln zł.

Dołącz do dyskusji: InPost przejął w całości brytyjskie spółki. Wielka transakcja za 60 mln funtów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
westibulum
Tymczasem koszty przesyłek rosną.
odpowiedź