SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Huawei wprowadza platformę obliczeniową Atlas AI. Pomoże w budowie chmury obliczeniowej

Huawei zapowiedział wprowadzenie na rynek platformy obliczeniowej Atlas AI. Rozwiązanie zasilane jest przez serię procesorów Ascend i oferuje szereg produktów zapewniając infrastrukturę AI dla chmury obliczeniowej. Dzięki temu platforma może być zastosowana w projektach typu smart city, telekomunikacji, finansach, sektorze informatycznym i elektroenergetycznym.

 

Według zapowiedzi zintegrowana z rozwiązaniami Huawei platforma Atlas udostępnia wysoką moc obliczeniową umożliwiając optymalne wykorzystanie sztucznej inteligencji. Procesory Huawei Ascend AI mają wykorzystywać zalety nowoczesnej architektury kostki Da Vinci 3D, zapewniając wysoką wydajność obliczeniową i efektywność energetyczną. Produkty z serii Atlas dostępne są w kilku różnych postaciach:

Atlas 200 AI Accelerator Module: mieści się w obudowie wielkości połowy karty kredytowej, obsługuje 16-kanałową analitykę wideo HD w czasie rzeczywistym i może być stosowany w urządzeniach końcowych takich jak kamery, roboty i drony.
 
Atlas 200 DK AI Developer Kit: pomaga programistom skonfigurować środowisko deweloperskie w ciągu 30 minut, a także integruje graficzne środowisko programowania, aby zapewnić nowy poziom wydajności prac deweloperskich.

Atlas 300 AI Accelerator Card: zapewnia standardowe interfejsy PCIe oraz 64 TOPS mocy obliczeniowej INT8 i obsługuje 64-kanałową analizę wideo HD w czasie rzeczywistym przy poborze mocy 67 W. Atlas 300 dysponuje również 32 GB pamięci, co znacznie poprawia wydajność analizy wideo.

Atlas 500 AI Edge Station: może przetwarzać dane w czasie rzeczywistym. Pojedyncze urządzenie ma zapewnić 16 TOPS mocy obliczeniowej INT8 przy niskim poborze mocy – poniżej 1 kWh dziennie. Pracuje stabilnie w trudnych warunkach – np. w temperaturach od -40 do +70 stopni.

Hou Jinlong, prezes Cloud & AI Products & Services w Huawei zaznaczył podczas konferencji, że firma wdroży strategię opartą na pięciu rodzajach własnych chipów dla obliczeń, sieci, pamięci masowej, zarządzania i AI.

Huawei ma na celu spełnienie wymagań obliczeniowych w scenariuszach chmury poprzez wykorzystanie trzech platform - x86, AI i ARM – które stanowią podstawę dla rozwiązań AI. Huawei, współpracując z partnerami, chce też na bazie tych elementów zbudować inteligentny ekosystem obliczeniowy, co pozwoli stworzyć podstawy dla cyfrowej transformacji.

W I kwartale br. Huawei wypracował przychody w wysokości 179,7 mld juanów, co w przeliczeniu daje 26,81 mld dol. Jest to wynik o 39 proc. lepszy od osiągniętego przez firmę w analogicznym kwartale ub.r.

Dołącz do dyskusji: Huawei wprowadza platformę obliczeniową Atlas AI. Pomoże w budowie chmury obliczeniowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl