SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook traci na największych rynkach, ale ogółem zyskuje

Facebook cały czas zyskuje na popularności i zbliża się do granicy 700 milionów użytkowników. Tempo wzrostu jest jednak coraz wolniejsze, a na swoich największych rynkach społecznościowy portal traci.

Z danych serwisu Inside Facebook wynika, że początkiem czerwca Facebook miał na świecie 687,1 miliona użytkowników - o 1,7 proc. więcej niż miesiąc wcześniej (675,4 mln).

Drugi miesiąc z rzędu tempo wzrostu było wolniejsze niż zazwyczaj. W maju Facebookowi przybyło 11,8 miliona, a w kwietniu 13,9 miliona użytkowników. Tymczasem we wcześniejszych dwunastu miesiącach obserwowano co najmniej 20-milionowe wzrosty.

W głównej mierze do tej sytuacji przyczyniły się największe rynki Facebooka. W USA portal stracił w maju niecałe 6 milionów użytkowników (ze 155,2 mln do 149,4 mln), w Kanadzie 1,52 miliona (do 16,6 mln), a w Wielkiej Brytanii, Norwegii i Rosji - po więcej niż 100 tysięcy.

>>> Kiedy Facebook dobije do miliarda użytkowników?

Tymczasem liderem jeśli chodzi o przyrost liczby członków serwisu był w zeszłym miesiącu Meksyk. Na koniec maja z tego kraju pochodziło 25,6 miliona użytkowników Facebooka - o 1,9 miliona więcej niż 30 dni wcześniej. Następne pod tym względem były Brazylia, Indie, Indonezja, Filipiny, Argentyna, Kolumbia, Tajlandia, Turcja i Francja.

Dołącz do dyskusji: Facebook traci na największych rynkach, ale ogółem zyskuje

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
emes
Nic nie jest wieczne. Szczęśliwie niektórzy się chyba zorientowali że oprócz FB jest jeszcze normalne życie.
0 0
odpowiedź
User
eoif
http://gigacon.org/eoif_warszawa
0 0
odpowiedź
User
Robert17
emes: Ale dla normalnego człowieka nawet korzystającego z FB jedno nie wyklucza drugiego. Jak we wszystkim istnieją skrajności ale one nie powinny obrazować ogółu.
0 0
odpowiedź