Co trzeci Polak uważa, że korporacje źle traktują pracowników
Dwie trzecie Polaków uważa, że korporacje mogą kreować pozytywne zmiany społeczne i ponoszą za nie taką samą odpowiedzialność jak rządy państw - pokazuje badanie przeprowadzone na zlecenie Euro RSCG Sensors. Z drugiej strony ponad 30 proc. ankietowanych jest zdania, że wielkie firmy źle traktują pracowników i nie dzielą się z nimi odpowiednio zyskami.
Z badania przeprowadzonego przez IMAS International IBRiOS we Wrocławiu na zlecenie Euro RSCG Sensors wynika, że 73 proc. Polaków jest przekonanych o wzroście zysków korporacji w ciągu ostatnich lat. Na tej podstawie dwie trzecie ankietowanych uważa, że wielkie firmy mogą kreować pozytywne zmiany społeczne i ponoszą za nie taką samą odpowiedzialność jak rządy państw. Wśród dziedzin, które wymagają największego zaangażowania korporacji, Polacy wymieniają zdrowie (59 proc. wskazań), środowisko (43 proc.) i edukację (32 proc.).
Jednocześnie 73 proc. badanych czuje się odpowiedzialnych za kupowanie towarów wyprodukowanych przez korporacje, które postępują nieetycznie. 30 proc. respondentów uważa, że wielkie firmy nie respektują odpowiednio praw i potrzeb swoich pracowników i niewystarczająco dzielą się z nimi zyskami. Z kolei co trzeci Polak deklaruje gotowość do zmiany zdania o określonej firmie pod wpływem opinii niezależnych bloggerów lub dyskusji na forach internetowych.
Badanie wizerunku społecznego korporacji zostało zrealizowane przez IMAS International Instytut Badania Rynku i Opinii Społecznej we Wrocławiu na zlecenie agencji PR Euro RSCG Sensors. Ankiety przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 505 osób.
Dołącz do dyskusji: Co trzeci Polak uważa, że korporacje źle traktują pracowników