SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Canal+ Family 2 zmieni się w Canal+ 1. Jest zgoda KRRiT

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się wczoraj na zmianę nazwy stacji Canal+ Family 2 na Canal+ 1 - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Canal+ 1 będzie wersją stacji Canal+ nadawaną z godzinnym opóźnieniem. Będzie jedynym takim kanałem na polskim rynku, ale nie pierwszym, bo w latach 2010-2012 nadawał kanał TVN HD+1 - opóźniona o godzinę wersja kanału TVN.

Stacja Canal+1 będzie częścią nowej oferty kanałów pod marką Canal+, która ruszy 12 maja br. (dowiedz się więcej). W jej skład wchodzić będzie osiem kanałów. Poza Canal+ 1 będą to istniejące stacje: Canal+, Canal+ Film, Canal+ Family, Canal+ Sport oraz nowe: Canal+ Discovery, Canal+ Seriale (powstanie z przekształcenia Canal+ Film 2) i Canal+ Sport 2.

Nowa oferta Canal+ będzie dostępna bez żadnych dodatkowych opłat dla wszystkich abonentów platformy nc+, posiadających pakiety z Canal+, w ramach ich obecnych umów. Ma ona pojawić się też w sieciach kablowych, ale z nimi trwają jeszcze rozmowy (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Canal+ Family 2 zmieni się w Canal+ 1. Jest zgoda KRRiT

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Emil
"Canal+ 1 będzie wersją stacji Canal+ nadawaną z godzinnym opóźnieniem. Będzie jedynym takim kanałem na polskim rynku, ale nie pierwszym, bo w latach 2010-2012 nadawał kanał TVN HD+1 - opóźniona o godzinę wersja kanału TVN." - nie będzie jedynym, bo są jeszcze TVS HD+1 oraz Cinemax 2, a wcześniej był jeszcze nPremium2.
0 0
odpowiedź
User
Emil
"Stacja Canal+1 będzie częścią nowej oferty kanałów pod marką Canal+, która ruszy 12 maja br. " - a nie przypadkiem 11 maja?
0 0
odpowiedź
User
Gie
Czy WM mogłyby zasięgnąć opinii UKE, UOKiK czy Federacji Konsumentów ws. praw abonenta w przypadku takiej zmiany nazwy? Platformy w takich przypadkach nie widzą problemu a przecież jest tu zmiana "normalnego" kanału w kanał zdublowany. Platformy działają w oparciu o Prawo Telekomunikacyjne. Jest tam napisane że o jakiejkolwiek zmianie oferty abonent powinien zostać poinformowany z miesięcznym wyprzedzeniem i powinien ją zaakceptować. I tu pojawia się pytanie dlaczego platformy nie respektują tego prawa i dlaczego ww. instytucje nie reagują?
0 0
odpowiedź