SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

540 mln subskrybentów stacjonarnego szerokopasmowego internetu, Azja dominuje

Na koniec I kwartału 2011 roku na świecie było 540,63 miliona subskrybentów stacjonarnego szerokopasmowego internetu.

To o 11,93 proc. więcej niż rok wcześniej (483,02 mln) oraz o 2,90 proc. więcej niż trzy miesiące wcześniej - wynika z danych firmy badawczej Point Topic.

Największym i jednocześnie najszybciej rozwijającym się regionem jest Azja, gdzie na koniec I kwartału było 226,44 miliona subskrybentów stacjonarnego szerokopasmowego internetu - o 16,21 proc. więcej w ujęciu rocznym i o 3,91 proc. więcej w ujęciu kwartalnym. Pod względem liczby subskrybentów następne są: Europa, oba kontynenty amerykańskie oraz Bliski Wschód i Afryka.


 


 

Biorąc pod uwagę poszczególne kraje, największą liczbę subskrybentów stacjonarnego szerokopasmowego internetu mają Chiny (137,9 mln), które wyprzedzają kolejno USA (88,7 mln), Japonię (34,6 mln), Niemcy (27,2 mln), Francję (21,7 mln), Wielką Brytanię (19,9 mln), Koreę Płd. (16,9 mln), Włochy (14,0 mln), Brazylię (12,6 mln) i Rosję (12,0 mln).

 


 

Najpopularniejszą technologią dostępu do stacjonarnego szerokopasmowego internetu cały czas jest DSL, z której korzysta blisko 64 proc. ogółu subskrybentów. Następne są usługi dostarczane przez operatorów telewizji kablowej (ponad 20 proc.) oraz światłowody (ponad 14 proc.). Te ostatnie rozwijają się najszybciej - w ciągu 12 miesięcy przybyło im ponad 20 proc. subskrybentów.

 


 

Z danych Point Topic wynika również, że na koniec I kwartału na świecie było 48,2 miliona subskrybentów IPTV. Odnotowano tutaj wzrost o 6,4 proc. w ujęciu kwartalnym oraz o 34 proc. rok do roku.

Największym rynkiem IPTV jest Europa (ponad 21 mln subskrybentów), która wyprzedza Azję (ok. 18 mln) i obie Ameryki. Biorąc pod uwagę poszczególne kraje, najwięcej subskrybentów wciąż ma Francja, która nieznacznie wyprzedza Chiny.

 


 

 


 

Dołącz do dyskusji: 540 mln subskrybentów stacjonarnego szerokopasmowego internetu, Azja dominuje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl